Kursy dla dzieci i Rodziców
 Troska o harmonijny i radosny rozwój dziecka
         Nowoczesne metody motywowania

REZOLUTNY PRZEDSZKOLAK (wiek 4-5 lat)

KURS REZOLUTNY PRZEDSZKOLAK (wiek 4-5 lat)

Małe dzieci to niestrudzeni poszukiwacze przygód. Cechuje je naturalna (pełna radości, pasji, zaangażowania i kreatywności) chęć uczenia się. Posiadają ogromny potencjał, który warto rozwijać już od najmłodszych lat, budując w ten sposób solidny fundament na kolejne lata.

Kurs Rezolutny Przedszkolak bazuje na podstawowej i najbardziej efektywnej formie nauki u dzieci czyli zabawie. To zabawa stwarza wręcz nieograniczone możliwości zdobywania w przyjazny i ciekawy sposób wiedzy o sobie i świecie. W związku z tym uczestnicy naszego kursu wcielają się w role Naukowców, na których czeka mnóstwo pasjonujących wyzwań, pozwalających zadbać o wszechstronny rozwój. Zajęcia przyjmują formę gry fabularnej, w której przewodnikami są naukowcy Pani Jadwiga i Pan Teodor. To oni wyznaczają nam zadania do wykonania, które zbliżają nas do osiągnięcia ostatecznego celu.

KURS OBEJMUJE:

– ROZWIJANIE KOMPETENCJI CZYTELNICZYCH I MATEMATYCZNYCH;

– KSZTAŁTOWANIE UMIEJĘTNOŚCI GRAFOMOTORYCZNYCH;

– ZDOBYWANIE WIEDZY Z RÓŻNYCH DZIEDZIN NAUKI ORAZ SZTUKI;

– ROZWIJANIE INTELIGENCJI EMOCJONALNEJ;

– KSZTAŁTOWANIE KOMPETENCJI SPOŁECZNYCH;

– EKSPERYMENTY NAUKOWE.


SZCZEGÓŁOWY OPIS KURSU

Na każdych zajęciach dzieci biorą udział w specjalnie opracowanych zadaniach, które:

umożliwiają rozwijanie kompetencji czytelniczych i matematycznych. Dzieci pracują profesjonalnymi materiałami, które w atrakcyjny sposób pozwalają wkroczyć im w świat czytania i liczenia. Ćwiczą przy tym spostrzegawczość oraz koncentrację. Pracują z flashkartami zgodnie z metodą G. Domana.

– rozwijają umiejętności grafomotoryczne, niezbędne przy nauce pisania. Ćwiczą napięcie mięśniowe ręki, umiejętność analizy i syntezy między innymi dzięki pisaniu w kolorowym piasku, wylepianiu wyrazów czy rysowaniu oburącz.

pozwalają zdobyć wiedzę z różnych dziedzin nauki oraz sztuki. Nasi Naukowcy odbywają podróż po kontynentach. Budują makietę Australii, dowiadują się czym są zwierzęta endemity, poznają Wielką Piątkę Afrykańską, budują domy dla surykatek, tworzą totem grupowy i mieszkają w tipi. Podczas podróży po Polsce odkrywają przyrodę naszego kraju, niezwykłe miejsca i poznają sylwetki znanych osób, które dokonały niezwykłych czynów (np. Mikołaj Kopernik, Zbigniew Religa). Zgłębiamy tajniki ludzkiej anatomii. Dowiadujemy się jak są zbudowane nasze kości, co dzieje się z jedzeniem w naszym ciele, z jakich składników składa się krew człowieka, jak działa nasz mózg oraz zmysły. Tworzymy między innymi balonowego ludzika, który pomaga nam zapamiętać budowę układu pokarmowego. Poznajemy również świat sztuki. Stajemy się muzykami, malarzami, rzeźbiarzami czy architektami.

rozwijają inteligencję emocjonalną. Wszystkie emocje są ważne, niosą ze sobą określona pulę informacji o naszych potrzebach. W związku z tym dzieci dowiadują się, po co dana emocja jest obecna w naszym życiu (złość, radość, smutek, strach), po jakich objawach można ją rozpoznać oraz jak w konstruktywny sposób ją wyrazić. Sztuka panowania nad emocjami staje się dla dzieci ekscytującą przygodą, podczas której odkrywają pokłady swoich możliwości. Baza wiedzy oraz umiejętności praktyczne, które zdobywają nasi Naukowcy, pozwalają uczynić emocje sprzymierzeńcem w kontakcie z innymi.

kształcą kompetencje społeczne, pozwalające na sprawne funkcjonowanie w grupie. Nasi Naukowcy uczą się wyrażania własnego zdania na forum, radzenia sobie z wygraną i przegraną, rozwiązywania konfliktów oraz współpracy w zespole. Pracują nad motywacją wewnętrzną, otwartą komunikacją swoich potrzeb oraz szacunku wobec potrzeb innych ludzi.

– rozwijają kreatywność poprzez wykonywanie eksperymentów naukowych. Dzieci wykonują eksperymenty fizyczne i chemiczne. Rozwijają myślenie przyczynowo – skutkowe, doświadczają, że wiedza, którą zdobywają ma bezpośrednie przełożenie na otaczającą je rzeczywistość. W związku z tym badamy między innymi łatwopalność substancji, budujemy różne typy wulkanów, sprawdzamy napięcie powierzchniowe czy ruchy cząsteczkowe.

Organizacja zajęć

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych.

Kurs obejmuje:

  • 54 godziny lekcyjne dla dzieci;
  • 6 godzin zegarowych zajęć dla Rodziców w Edukatorium Rodzica;
  • zajęcia odbywają się w grupach 8-10 osobowych;
  • rozkład zajęć dostosowany jest do kalendarza szkolnego.

Na pierwszych zajęciach przekazujemy do rąk Rodziców harmonogram spotkań.