Kursy dla dzieci i Rodziców
 Troska o harmonijny i radosny rozwój dziecka
         Nowoczesne metody motywowania

Gamifikacja

GAMIFIKACJA ZAJĘĆ

Gamifikacja to rewolucyjna metoda zdobywająca coraz większą popularność na świecie. Jest wykorzystywana w różnych branżach od biznesu po edukację a także projekty rządowe czy społeczne. Polega na zastosowaniu rozwiązań z gier w różnych procesach, żeby zwiększyć zaangażowanie uczestników poprzez udział w grze i możliwość konstruowania określonych zachowań w ramach gry.

     Połączenie procesu edukacji z działaniem w konwencji gry zwiększa motywację wewnętrzną oraz umiejętność rozwiązywania sytuacji problemowych. Ułatwia i przyspiesza nabywanie określonej wiedzy i umiejętności, co ma bezpośrednie przełożenie na wypracowanie nowych nawyków czy zachowań. Jest to niezwykle skuteczne i efektywne narzędzie edukacji.

    Zaangażowanie to okres czasu, kiedy czujemy się powiązani z tym, czym się aktualnie zajmujemy (zadaniem, miejscem, rzeczą czy osobą). Wyzwaniem dzisiejszych czasów jest skuteczne zaangażowanie ludzi (zarówno dorosłych jak i dzieci) w długofalową, wymagającą działalność. Nasze pociechy często są po prostu znudzone. Zależy nam na tym, żeby je zaciekawić, rozbudzić w nich pasję działania. Dlaczego nam na tym zależy? Bo chcielibyśmy, żeby Państwa dzieci były zaangażowane w zajęcia przynajmniej tak samo jak my, żeby przychodziły i wychodziły bez poczucia, że były w jakiejś dodatkowej szkole. Chcielibyśmy tak zwiększyć ich zaangażowanie w swój własny wewnętrzny rozwój, żeby traktowały go właśnie jako grę z samym sobą. Grę, którą można wygrać. Chcemy, żeby nauka zmieniła się w angażującą zabawę, ale nie na poziomie jednorazowej rozrywki tylko całego systemu i struktury, od momentu wejścia na pierwsze zajęcia do ich zakończenia.

    Badania przeprowadzone przez dr Arne May na Uniwersytecie Niemieckim w Rawensburg pokazują, że uczenie nowych zadań oraz ich wykonywanie znacznie zwiększa aktywność mózgu i jego rozwój. Zadania w bardzo prosty sposób można dostarczyć poprzez gry. A specjaliści od pracy mózgu na całym świecie zgadzają się, że mechanizm istniejący w grach i konstrukcji gier (wyzwanie – osiągnięcie – nagroda) zwiększa produkcję dopaminy w mózgu, przez co uczymy się szybciej i … chcemy znowu zagrać!

    Właśnie z tych powodów współpracujemy ze specjalistami od gier i GAMIFIKACJI, dzięki czemu struktura zajęć to struktura gry, w której uczestnik widzi swój rozwój, postęp, wygrane i przegrane, dostaje natychmiastową informację zwrotną. Tak więc nauka przez zabawę i nauka przez doświadczenie to nasz absolutny priorytet jeśli chodzi o Dzieci i ich edukację.