Kursy dla dzieci i Rodziców
 Troska o harmonijny i radosny rozwój dziecka
         Nowoczesne metody motywowania

Edukatorium Rodzica

„Gdy pozwalasz mi na próby, czuję, że zmierzam się z tym sam.

Wtedy dopiero mam szansę poczuć, że to moje zwycięstwo.

Wyłącznie moje doznanie. Czuję wtedy, jak mnie całego, od paluszków u nóg do czubka głowy wypełnia coś bardzo radosnego, szczęśliwego…

 

Jeżeli więc twierdzisz, że mi ufasz – ufaj mi całym sobą.

Ufaj mi – naprawdę.

Otoczony Twoimi ciepłymi zapewnieniami,

odnajdę w sobie siłę do tego, by sobie poradzić.

Otulony Twoim wsparciem, Twoją pewnością i wiarą we mnie – będę latał”

Katarzyna Wnęk – Joniec

 

 

 

     Drogi Rodzicu czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego Twoje Dziecko zadaje tyle pytań? Czy przeżyłeś moment zachwytu, zatrzymania się na pytaniu Dziecka, na które nie znałeś odpowiedzi pomimo szerokiej wiedzy, jaką posiadasz? Czy zadziwił Cię sposób myślenia, kojarzenia faktów przez Twoje Dziecko? Czy jako Rodzic potrzebujesz czasami świeżego spojrzenia, bazy narzędzi, sposobów, które pomogą Ci w codziennym wychowaniu pociechy?

    Wiemy, jak ogromną rolę w życiu Dziecka odgrywają Rodzice. Z myślą o Państwa potrzebach stworzyliśmy Edukatorium Rodzica, w ramach którego organizujemy spotkania, mające na celu rozwijanie kompetencji rodzicielskich oraz potencjału Rodzica.

    Nie mamy złotych środków wychowawczych. Naszym celem jest zapoznanie Państwa ze  sprawdzonymi, praktycznymi narzędziami, które wpływają na podniesienie jakości kontaktu, budowanie więzi oraz radzenie sobie z wymagającymi sytuacjami w relacji Rodzic – Dziecko. To zbiór pomysłów i rozwiązań przetestowanych przez specjalistów, wychowawców ale przede wszystkim właśnie przez Rodziców. W związku z tym w ramach Edukatorium Rodzica organizujemy cykl spotkań dla Rodziców. Pragniemy, aby to miejsce umożliwiało wymianę doświadczeń, uświadamiało, jak ogromny potencjał drzemie w każdym Rodzicu oraz dawało wsparcie w postaci konkretnych narzędzi.

 

 

„Dzieci potrzebują dorosłych, którzy okażą im cierpliwość i czułość, powagę i respekt, którzy będą do dyspozycji przy ważnym kroku odgraniczania się. Przecież jako Dziecko można nabrać wyrazistości tylko wtedy, gdy ma się wzór dorosłych, którzy swoim zachowaniem pokazują, dlaczego opłaca się być człowiekiem”

G. Eisenberger